Samochód używany – dobry pomysł czy niekoniecznie?

Kupno samochodu to nie łatwa decyzja dla wielu ludzi. Kiedy już przyjdzie ta pora, że zdecydujemy wspólnie ze współmałżonkiem lub rodzicami na zakup samochodu, to warto przemyśleć, jaki samochód kupić. Wielu z nas uda się do komisu lub na znane portale aukcyjne w poszukiwaniu swojego ideału. Czy to dobry wybór?

W wielu przypadkach nasz ideał szybciej przeobraża się w najgorszy zakup naszego życia. Lecz nie generalizujmy całości ponieważ zdarzają się też „perełki”, które są warte swojej ceny nawet jak są używane. Znamy te hasła, „Niemiec płakał jak sprzedawał” lub „Panie nie bity, jeżdżący ideał!”. Każdy handlarz zrobi wszystko aby pozbyć się towaru. Jeżeli już mamy kupić samochód używany, to moja dobra rada dla państwa, szukajcie ofert od osób prywatnych. Zawsze można dowiedzieć się więcej o danym samochodzie już po podejściu jego właściciela. Jeżeli obchodzi się dobrze, to znaczy, ze o niego dbał.

Warto mieć ze sobą fachowca czyli dobrego mechanika, który szybko prześwietli nam najważniejsze elementy naszego przyszłego zakupu. Nie obowiązkowym lecz bardzo przydatnym narzędziem jest miernik lakieru, gdyż dzięki niemu mamy możliwość sprawdzenia czy dany samochód był malowany, a to następnie da nam odpowiedź, czy samochód w przeszłości nie miał jakiejś kolizji. Tak więc moi drodzy, jeżeli już decydujecie się na zakup „używki” to polecam osoby prywatne. Lecz wiadomo co nowe to nowe. Nawet jeżeli trzeba dłużej zbierać to może się okazać, że warto.