Książka czy film? Dylemat współczesnej młodzieży.

Wiadomo, że postępy techniki otwierają przed nami nowe możliwości. Co raz większe grono ludzi zaczyna czerpać z tych możliwości pełnymi garściami. Wykorzystują i przerabiają na własny użytek materiały tworząc nowe rzeczy. Tak właśnie miedzy innymi powstał film. To właśnie film stał się ogromnym konkurentem literatury. Stał się dla wielu tą ciekawszą i efektowniejszą alternatywą, po którą coraz częściej sięgamy.

Czy to znaczy, że książki odejdą do lamusa? Nic bardziej mylnego! Oczywiście możemy zauważyć znaczny spadek popularności tekstu pisanego w porównaniu z filmem lecz nie mamy na razie czego się bać, ponieważ po książki sięga nadal bardzo duża liczba ludzi. Młodzież natomiast to dosyć złożony problem. Przeładowane głowy materiałem w szkołach. Ciągła rywalizacja między rówieśnikami. Wszechobecnie znany „wyścig szczurów” powoduje, że młody człowiek jest zwyczajnie zmęczony i nie ma siły wziąć do ręki kolejnej książki aby ją przeczytać. Nawet jeżeli jest to całkiem odmienna tematyka niż to co mamy w szkołach.

Zmęczony umysł zaczyna protestować i domaga się luźniejszych partii informacji, które możemy przyswoić w prostszy sposób. Tak więc włączamy kolejny film, serial lub bajkę aby uciec od szarej rzeczywistości i tak po prostu się zrelaksować po ciężkim dniu pełnym wrażeń, często przykrych doświadczeń. Więc jak widać to naturalny odruch młodych ludzi, wręcz odruch obronny przeciw otaczającemu nas światu.