Czy samochód w gazie to dobre rozwiązanie?

Prawie każdy samochód w benzynie można „zagazować”. Tylko pojawia się często pytanie, czy warto? Otóż w tym momencie zbiorę kilka plusów oraz minusów tej inwestycji i wspólnie zastanowimy się nad tą kwestią. Przede wszystkim pamiętajmy, że samochodu w „gazie” się nie kupuje! Jeżeli już chcemy wybrać takie rozwiązanie to kupmy „benzyniaka” i we własnym zakresie zamontujmy gaz, a będziemy pewni, że jest wszystko dobrze zrobione. Koszt założenia gazu do samochodu to około dwa tysiące złotych – dla jednych to dużo dla innych nie więc zaliczymy to jako minus.

Lecz teraz rozważmy następującą kwestię, czy samochód będzie używany w trasie czy raczej w mieście? Jest ogromna różnica między tymi dwoma lokalizacjami. Jeżeli w trasie to jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo, ponieważ różnica między benzyną a gazem jest dosyć duża. Natomiast jeżeli będziemy jeździli głównie po mieście to możemy mieć delikatne problemy z samochodem gdyż nie zawsze zdąży się on nam zagrzać aby z benzyny przełączyć się na gaz. Wtedy spalanie właśnie na benzynie może być duże i spowoduje to generowanie kosztów.

W końcu przegląd samochodu to też różnica, ponieważ za samochód w „gazie” płacić musimy więcej. Co do eksploatacji to weźmy pod uwagę, że na butlę mamy homologację na jakiś okres czasu więc przy przedłużeniu musimy znów zapłacić. Podsumowując, jeżeli często i daleko jeździsz samochodem to jak najbardziej taka inwestycja zwróci się nam stosunkowo szybko.