Czy komputer to zło konieczne dla dziecka?

Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, w której rodzice aby uciszyć swoje dziecko włączają im bajkę, dają zagrać na komputerze lub tablecie ewentualnie w grę wchodzi również smartfon. Zastanówmy się nad tym, czy to dobre rozwiązanie dla naszych pociech? Oczywiście z jednej strony jeżeli musimy się czymś zająć, często jest to zrobienie obiadu lub akurat szef zadzwonił i muszę dokończyć projekt, to właśnie taka chwila spokoju wydaje się być nieoceniona. Lecz właśnie jest to ta chwila, która potrafi dziecku namieszać w głowie.

Ta druga strona tego „technologicznego medalu” jest bardziej brutalna niż by się nam wydawało. Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od komputera, internetu, telewizji. To uzależnienie pogłębia się właśnie z każdą taką nieocenioną chwilą spokoju rodzica. Lecz patrzymy na ten problem zdecydowanie zbyt krótkowzrocznie. Nie bierzemy pod uwagę konsekwencji, które korzystanie z komputera lub oglądanie brutalnych bajek niesie za sobą. Dzieci przesiąknięte są od maleńkości tym całym multimedialnym syfem.

Nie potrafią rozróżnić co jest dobre i warte do zapamiętania a co nie. Dlatego drodzy rodzice. Jeżeli już musicie coś zrobić i zająć czymś dziecko to postarajcie zarazić je muzyką. Ona jeszcze nikomu nic złego nie zrobiła, wręcz przeciwnie wiele osób wyciągnęła ze złego stanu psychicznego. Muzyka i książki to najlepsze rozwiązanie dla naszych pociech, które chłoną wszystko niczym gąbka.